فهرست گروه بندی ها

پرداخت هزینه انشعاب

مشترکین جهت پیگیری مغایرت در پرداختها و سایر مسایل مالی مربوط به هزینه انشعاب فاضلاب به کجا مراجعه نمایند؟

مشترکین محترم به منظور بررسی و رفع مغایرتهای احتمالی در پرداخت و همچنین سایر مسایل مالی مربوط به هزینه انشعاب فاضلاب می بایست با در دست داشتن اصل قرارداد انشعاب فاضلاب و کلیه مستندات پرداختی خود ( از قبیل تصویر فیش های واریزی ، رسید خود پرداز بانکها ، رسید پایانه های فروش بانکی POS ، گردش حساب تایید شده توسط بانک ) به نواحی آب وفاضلاب منطقه خود که آدرس آنها در قبوض آب مشترک درج گردیده مراجعه و درخواست کتبی خود را به همراه مستندات مربوطه به ناحیه آب وفاضلاب ارایه نمایند .

تغییر قطر انشعاب

مراحل تغییر قطر انشعاب فاضلاب چیست ؟

تغییر قطر انشعاب فاضلاب - متناسب کردن ظرفیت استفاده با نیاز مشترک

مفاهیم : افزایش ظرفیت قراردادی یا قطرانشعاب

کلیه مشترکین یا استفاده کنندگان از خدمات فاضلاب می توانند درخواست افزایش ظرفیت انشعاب قراردادی را ( به نام صاحب انشعاب) بنماید ، انجام درخواست منوط به وجود امکانات لازم برای شرکت است.

مراحل ارائه خدمت :

1.        مراجعه مشترک به قسمت پذیرش و تکمیل فرم مخصوص تقاضا

2.        بازدید از وضعیت ملک و تشخیص امکان ارائه خدمات

3.        مراجعه مجدد مشترک و محاسبه و تعیین هزینه های مابه التفاوت تغییر ظرفیت

4.        پرداخت مبلغ و ثبت در پرونده

5.        اخذ مجوز حفاری از ارگانهای ذیربط و ارائه به کارگاه نصب در مورد افزایش قطر

6.        حفاری و تغییر قطر انشعاب - هزینه ها به نرخ تغرفه های جاری محاسبه می گردد .

 


عمومی

در صورت بروز مشکل در ارتباط با پیمانکاران با چه شماره ای تماس گرفته شود؟

 در صورت بروز هرگونه مشکل یا مشاهده تخلف از طرف پیمانکاران، با تلفن‌های 2-88449201 روابط عمومی شرکت فاضلاب تهران و 122 واحد عملیات و بهره‌برداری تماس حاصل فرمایید.
 

در صورت بروز مشکل در شبکه با چه شماره ای تماس گرفته شود؟

درصورت بروز مشکل در شبکه، در اولین مرحله باید با مرکز 122 (رسیدگی به شکایات آب و فاضلاب) تماس حاصل شود.

تلفن های ضروری شرکت فاضلاب چیست؟

در صورت بروز هرگونه مشکل و پیشنهاد و انتقاد با موضوع فاضلاب تهران با شماره 122 (سامانه ارتباطات مردمی) آب و فاضلاب استان تهران تماس حاصل فرمایید.


نصب انشعاب فاضلاب

مواردی که پیمانکاران (شرکت فاضلاب)جهت نصب انشعاب موظف به انجام آنها می باشند چیست؟

· 

·          پیمانکاران موظف به انجام عملیات حفاری و نصب سیفون فاضلاب در فاصله 5/1 تا 1‌متری مقابل ملک در نقطه دلخواه شما هستند.

·          پیمانکاران به هیچ عنوان مجاز به اخذ هزینه جهت انجام عملیات لوله‌گذاری تا محل نصب سیفون نیستند.

·          در صورت گرفتگی سیفون فاضلاب و نیاز به حفاری، پیمانکار بهره‌بردار در مقابل اخذ ودیعه از مشترک، نسبت به اصلاح آن اقدام می‌نماید، چنانچه گرفتگی مربوط به داخل ملک و ناشی از عدم مراقبت لازم باشد، هزینه به عهده مشترک می‌باشد و در غیر این صورت عین ودیعه مسترد می‌‌گردد.

·          رفع حوادث، گرفتگی‌های شبکه و انشعابات جزو شرح وظایف و خدمات عمومی  این شرکت محسوب می‌شود، لذا خواهشمند است از پرداخت هرگونه وجهی به عوامل این شرکت خودداری نمایید.

 

مواردی که در ارتباط با نصب انشعاب فاضلاب بر عهده مالکین محترم می باشد چیست؟

·     لوله‌کشی فاضلاب در داخل منازل بر عهده ساکنین بوده و این شرکت هیچگونه مسئولیتی را جهت حفاری و لوله‌گذاری برعهده نمی‌گیرد. مالکین محترم می‌توانند با انتخاب پیمانکار راساً لوله‌کشی داخلی منزل خود را انجام دهند.

·     مالکان محترم در نصب انشعاب منازل توجه فرمایید که شیب مناسب در لوله‌گذاری رعایت شود. بالاخص در طبقات زیر همکف که اگر شیب لوله رعایت نشود، به هنگام بارندگی و یا افزایش سطح فاضلاب، باعث پس‌زدگی به داخل منازل می‌شود.

·     برابر ماده 660 قانون مجازات اسلامی هرکس بدون پرداخت حق انشعاب فاضلاب مبادرت به نصب و استفاده غیرمجاز از انشعاب نماید علاوه بر جبران خسارت وارده به پرداخت جزای نقدی از یک تا دو برابر خسارت وارده محکوم خواهد شد.

·     نظر به اینکه شبکه فاضلاب تهران بر اساس فاضلاب خانگی طراحی و اجرا شده‌است؛ لذا مالکین موظفند در زمان نصب انشعابات نسبت به جداسازی آب باران و هدایت آن به چاه جذبی اقدام نمایند در غیر اینصورت مسئولیت پس‌زدگی یا گرفتگی خطوط در اثر وصل آب باران و کف‌شور حیاط و پارکینگ‌ها به عهده مالک یا مالکان خواهد بود.

·     شبکه جمع‌آوری فاضلاب جهت فاضلاب خانگی (توالت، دستشویی، آشپزخانه و حمام) طراحی شده‌است. لذا اتصال آب باران پشت‌بام و حیاط منزل و پارکینگ‌ها به شبکه جمع‌آوری فاضلاب غیرمجاز بوده و در صورت مشاهده آن علاوه بر قطع انشعاب مشمول جریمه‌ می‌شود.

·     ریختن زباله و اجسام جامد و مواد شیمیایی داخل شبکه جمع‌آوری فاضلاب باعث اختلال در سیستم می‌شود. در صورت بروز مشکل کلیه هزینه‌های حفاری و رفع انسداد به عهده مشترک خواهد بود.

  • هرماه با برداشتن دریچه سیفون و با فشار شیلنگ آب اقدام به شستشوی داخل سیفون نمایید تا احتمال گرفتگی سیفون کمتر شود.
  • جهت رفع گرفتگی و شستشو سیفون فاضلاب، نمایان بودن دریچه بازدید انشعاب ضروری می‌باشد، لذا به مشترکین محترم توصیه می‌شود در حفظ و همسطح سازی این دریچه‌ها مراقبت لازم را بعمل آورند.

فرآیند نصب انشعاب فاضلاب چیست ؟

در صورتیکه به دلایل مختلف اشتراکی توسط پیمانکار این شرکت نصب نگردیده باشد ، مقتضی است مشترک با همراه داشتن قبض آب و قرارداد انشعاب فاضلاب جهت نصب به این شرکت مراجعه نمایند .

مراحل نصب به شرح ذیل می باشد :

1. مراجعه مشترک و تکمیل فرم امکان سنجی

2 . بررسی امکان نصب توسط کارشناسان مربوطه (مدت تقریبی 2 هفته)

3 . دریافت نامه درخواست مجوز شهرداری از شرکت فاضلاب توسط مشترک

4 . ارائه مجوز شهرداری توسط مشترک به شرکت فاضلاب

5 . صدور فرم دستور نصب انشعاب به پیمانکار


درخواست انشعاب

متقاضیان جهت ارایه درخواست انشعاب فاضلاب به کجا باید مراجعه کنند؟

متقاضیان جهت ارایه درخواست انشعاب فاضلاب باید به نواحی آب و فاضلاب در محدوده ملک خود مراجعه کنند. (آدرس نواحی در قبوض آب بهاء مشترک درج گردیده است .)

از ما بپرسید

عنوان پرسش و پاسخ را وارد کنید!
ایمیل ارسال کننده را وارد کنید!

پیگیری پرسش ارسال شده