اخبار

مدیر نظارت بر اجرای خطوط منطقه ۷ خبر داد:

بازنگری خط لوله فاضلاب غرب/ طراحی و ساخت منهول مقسم در میدان حر

بازنگری خط لوله فاضلاب غرب/ طراحی و ساخت منهول مقسم در میدان حر
مدیر نظارت بر اجرای خطوط منطقه ۷ از طراحی و ساخت منهول مقسم در میدان حر خبر داد و گفت: خط لوله فاضلاب غرب به علل فنی مورد بازنگری قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی، مهندس عباس ثامتی با اعلام این خبر اظهار کرد: خط لوله فاضلاب غرب تهران با قطر 1200 میلیمتر که در سالهای گذشته اجرا شده است، وظیفه انتقال فاضلاب از شمال پایتخت به تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران را برعهده دارد.
وی با اشاره به بالا بودن دبی ورودی تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران و عدم جوابگویی بار هیدرولیکی خط غرب به ویژه در محدود بزرگراه شهید رجایی، گفت:بر این اساس در بازنگری این خط مشاور طراح با طراحی منهول مقسم و اجرای چندین کیلومتر تونل 2000 و 3000 میلیمتر، طرحی مبنی بر انتقال فاضلاب منشعب از خط غرب به تصفیه خانه فاضلاب غرب واقع در فیروزبهرام را در دستور کار قرار داد و نظارت براحداث این منهول در میدان حر توسط معاونت محترم مهندسی و توسعه به دفتر نظارت بر اجرای منطقه 7 و شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس واگذار شد.
مدیر نظارت بر اجرای خطوط منطقه ۷ به اقدامات زمینه ایی در این خصوص اشاره کرد و افزود: . پس از اخذ مجوزهای لازم از شهرداری منطقه 11 و راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ و با توجه به بافت سیاسی خاص منطقه با هماهنگی مدیریت دفتر حراست شرکت با سپاه انصار نسبت به آغاز عملیات حفاری شفت مورد نظر اقدام شد.
وی در ادامه گفت: به دلیل عمق زیاد حفاری و زمان بر بودن اجرای سازه و رعایت موارد ایمنی، حفاری شفت به روش دستی و با ایجاد سازه نگهبان فلزی انجام شد و پس از مشخص شدن موقعیت تونل کمیل و خط لوله فاضلاب غرب نسبت به پایدارسازی و تثبیت لوله جهت جلوگیری از نشت فاضلاب و اجرای فونداسیون منهول متناظر شفت اقدام شد. 
وی اجرای بتن ریزی دیواره، احداث تراس یا مجرای هیدرولیکی و نصب دریچه های استابلاگ 2×1 متر مطابق نقشه های ابلاغی مشاور ا از دیگر اقدامات برشمرد و گفت: اجرای دال اول بمنظور بهره برداری از رویه ها انجام شد و در پایان ادامه عملیات ساخت منهول و دال نهایی تا سطح زمین و تعبیه دریچه ورودی به منهول متناسب با دستورالعمل های تعمیر و نگهداری دریچه های استابلاگ اجرا گردید تا پس از تأمین دریچه مورد نظر توسط پیمانکار در سطح زمین تعبیه شود.
۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۳۶

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید