اخبار

پیام رییس گروه ایمنی و بهداشت شرکت به مناسبت روز جهانی ایمنی و سلامت در محیط کار

پیام رییس گروه ایمنی و بهداشت شرکت به مناسبت روز جهانی ایمنی و سلامت در محیط کار
رییس گروه ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت فاضلاب تهران طی پیامی در روز جهانی ایمنی از حمایت های مدیر عامل و همکاران برای حمایت از تقویت و برقراری سیستم های ایمنی و بهداشت شغلی در محیط کار قدردانی کرد.
الهام موحد در این خصوص اظهار داشت: فرصت را غنیمت شمرده و با فرا رسیدن روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای، (هشتم اردیبهشت ماه سال 1400 شمسی) از حمایت های مدیریت محترم عامل و همکاران در مشارکت و بکارگیری اهداف سازمانی در حوزه ایمنی قدردانی می کنم.
وی در ادامه افزود: دفتر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت فاضلاب تهران با هدف تامین، حفظ و ارتقا سلامت حدود ۱۰۰۰ نفر نیروی انسانی و همچنین پیمانکاران، بازدید کنندگان پروژه ها و مشترکان و هماهنگی با سازمان های معین در پیشگیری و کنترل کووید ۱۹ در محیط های اداری و اجرایی نقش موثری داشته است.
وی به اقدامات زیربنایی این دفتر در راستای اهداف اشاره کرد و گفت:از جمله اقدامات صورت گرفته می توان به فرهنگ سازی، و تنظیم و تایید کفایت اسناد و انتخاب پیمانکاران با صلاحیت و توانمند، بهبود شرح خدمات اجزای فرایند ها مبتنی بر سیستم OHS، تعیین و اعلام نیاز سنجی ها ، انجام پژوهش های کاربردی در این صنعت ، کاهش نقاط ضعف و ارتقاء بهداشت شغلی و ضریب ایمنی سازه ها و تجهیزات ، انجام عملیات ها و پیشگیری از حوادث با  اقدامات و تمهیدات لازم همچون تعمیر و نگهداری، شارژ و کالیبراسیون به موقع تجهیزات و تست و راهبری، نصب و راه اندازی سیستم های اعلام و اطفاء، بازرسی ماشین الات، ارزیابی الاینده ها، تجزیه و تحلیل معاینات ادواری ، نیاز سنجی و نصب علائم هشدار دهنده ،و نظارت برحسن اجرای الزامات و ضوابط سیستم های HSE در تمام حوزه های کار، کنترل و امادگی در واکنش شرایط اضطرای و... اشاره کرد.
شعار روز جهانی ایمنی و سلامت کار (ILO)در سال 1400 شمسی، با توجه به بحران همه گیری ویروس کرونا و تحت تاثیر قرار دادن سیستم های مدیریت ایمنی و سلامت کار در بسیاری از صنایع کشورهای دنیا و چالش های بی سابقه آن بر روی استراتژی های تقویت سیستم های ایمنی و بهداشت شغلی (OSH) ، برای ایجاد انعطاف پذیری با استفاده از درس های آموخته و تجربیات دنیای کار، اختصاص یافته است.
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۸

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید