اخبار

مدیرعامل آبفای استان تهران:

تصفیه‌ خانه فاضلاب غرب تهران ۱۹۰ میلیون مترمکعب فاضلاب را از تهران جمع‌آوری می‌کند

تصفیه‌ خانه فاضلاب غرب تهران ۱۹۰ میلیون مترمکعب فاضلاب را از تهران جمع‌آوری می‌کند
محمدرضا بختیاری در آیین بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران (فیروز بهرام) که با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهوری انجام شد، گفت: این تصفیه‌خانه با جمع‌آوری ۱۹۰ میلیون مترمکعب فاضلاب از سطح شهر تهران به ارتقای منابع آب زیرزمینی و نیز سطحی تهران کمک قابل توجهی می‌کند.
محمدرضا بختیاری افزود: این پروژه عظیم که دومین تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب کشور محسوب می‌شود، شامل سه سامانه شبکه، تونل و تصفیه‌خانه است که با ۹هزار میلیارد تومان اعتبار حدود دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت تهران را زیر پوشش شبکه جمع‌آوری فاضلاب می‌برد.

به گفته بختیاری در این پروژه ۱۷۰۰ کیلومتر شبکه اصلی و فرعی فاضلاب به طول 12 کیلومتر در بالادست تونل اجرا شده است.

بختیاری قابلیت همزمان تصفیه فاضلاب و حذف آلاینده‌ها، فسفات و نیتروژن را از جمله امتیازهای این طرح دانست که امکان استفاده همزمان در صنعت و کشاورزی را فراهم می‌کند.

مدیرعامل آبفای استان تهران درباره سایر ابعاد مثبت این پروژه گفت: ظرف چند ماه آینده ۱۳۰ حلقه چاه آب (معادل حجم سد لتیان) را به نفع سفره‌های زیرمینی آب از مدار خارج خواهیم کرد.

همزمان با آیین افتتاح بهره‌برداری دومین تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب کشور، فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پردیس نیز وارد مدار بهره‌برداری شد.

مدیرعامل آبفای استان تهران در این باره گفت: گرچه تصفیه‌‌خانه فاضلاب پردیس به لحاظ ابعاد با تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران قابل مقایسه نیست، اما به لحاظ ویژگی‌های خاص شهر پردیس و این‌که در حوضه رودخانه جاجرود واقع شده است، سهم زیادی در ارتقای کیفی منابع سطحی آب خواهد داشت.
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۲۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید