اخبار

در گفتگو با همکار بازنشسته شرکت فاضلاب تهران اعلام شد

20 روز کار بی وقفه از 20 اسفند،درایام عید و تا سیزده بدر

20 روز کار بی وقفه از 20 اسفند،درایام عید و تا سیزده بدر
در واپسین روزهای پایانی سال 99 و با توجه به اینکه با خبر شدیم تعدادی از همکاران خوب و پر تلاشمان در حال انجام کارهای بازنشستگی خود هستن بر آن شدیم به منظور تقدیر و تشکر از زحمات این عزیزان و همچنین ثبت خاطراتش در طی دوران طلایی خدمتشان مصاحبه ای با آنها داشته باشیم که ماحصل آن را گزارش زیر می خوانید . برای آقای مهندس ظهوری و سایر همکاران بازنشسته آرزوی سلامتی و سعادت و توفیق در مرحله جدید زندگیشان داریم .

آقای مهندس لطفا به عنوان اولین سوال  ، سمت و محل خدمت خود و همچینین  از سوابق و خدمات ارزشمند خود  طی ایام خدمت در شرکت فاضلاب تهران تعریف کنید .

من در حال حاضر کارشناس نظارت بر بهره برداری در تصفیه خانه فاضلاب محلاتی مشغول به کار هستم ، در سالهای 75 و 76 کار  نظارت بر ساخت لاگونهای تصفیه خانه  فاضلاب جنوب را بر عهده داشتم ، در  سالهای  78-79  ، رئیس کارگاه مناطق 15 و 20  و مسئول مستقیم تحویل موقت و قطعی قراردادهای شرکت در سطح شهر تهران بودم . از سال 79 تا 96  ریاست کارگاهها ی لوله گذاری مناطق شهرداری تهران به غیر مناطق 2 و 5 و 21 و 22 را عهده دار بودم و در سالهای پایانی خدمتم  در تصفیه خانه شهرک غرب ، نظارت بر عملکرد تصفیه فاضلاب شهری را انجام میدادم .

در طول دوران  خدمت در کدام حوزه ها فعالیت داشتید ؟ من در تمام مدت خدمتم را در حوزه معاونت های  مهندسی و توسعه و بهره برداری مشغول به کار بودم .

شیرین ترین و تلخ ترین خاطرات شما در طول ایام خدمت چه بوده است ؟ شیرین ترین خاطره اینکه در  سال 91 که مسئول کارگاههای مناطق 13 و 14 و 20 بودم،  در اواخر اسفند ماه می بایستی  قسمتی از خطوط اصلی جمع کننده فاضلاب شهر ری، واقع در چهارراه خط آهن با لوله 1200 اجرا می گردید که به دلیل ریزش های متعدد ، پس از چند روز مساحتی حدود 40 متر مربع به عمق 4 متر ایجاد گردید بطوریکه  هر لحظه امکان شکست خطوط اصلی گاز و آب ونشست قسمتی از ساختمان دارایی وجود داشت و مدیر عامل وقت (مهندس ریاضتی ) دستور پر کردن ترانشه ایجاد شده را دادند. ولی با همت و پشتکار همکاران پروژه  طی حدود 20 روز کار بی وقفه  از 20 اسفند تا 13 فروردین ماه 92 ، با اجرای دو خط به قطر 600 میلی متر توانستیم مشکلات کار را مرتفع و بدون هیچ مشکلی پروژه را به اتمام برسانیم  و و قتی به خودمان آمدیم دیدیم 13 فروردین است .

تلخ ترین خاطره ام مربوط به زمانی بود که به هنگام اجرای اتوبان امام علی ، توسط شهرداری منطقه 14 ، قسمتی از لوله های جمع کننده فاضلاب در طول مسیر تخریب و  منجر به ورود فاضلاب به  منازل مسکونی اطراف اتوبان گردید . این حادثه برای ما که همیشه در تلاش بودیم خدماتی درجهت رفاه حال مردم انجام دهیم بسیار ناراحت کننده و از اینکه شهروندان اذیت شدند ما هم خیلی احساس بدی داشتیم .

ارزشمند ترین عملکرد شما در طول خدمت چه بوده ؟

تا جایی که ممکن بود در طول خدمتم پیگیر عملکرد درست و اصولی قراردادها بودم که به طور اصولی اجرا و به پایان برسد تا حادثه ای در سطح شهر برای هیچ شهروندی رخ ندهد .

احساس قلبیتان را درآستانه بازنشستگی بیان کنید ؟

خوشحالم که زندگی تازه ای را شروع می کنم ، فارغ از مسئولیت کاری و از سوی دیگر ناراختم به خاطر اینکه  یک خلعی در زندگیم ایجاد می شودو تا عادت کنم یک مقداری دلتنگی و دوری از همکاران آزارم خواهم داد .

خواسته و انتظار شما از شرکت در زمان بازنشستگی چیست؟

انتظارم از مسئولین محترم شرکت این است که به ما بازنشستگان با دید از دور خارج شده و فسیل شده نگاه نکنند،  ما هم یک زمان پشت همین میزها به مملکت و جامعه مان خدمت می کردیم و مملو از تجربه کاری هستیم . همانطور که به همکاران شاغل توجه می شود به ما بازنسشتگان هم توجه شود .

منجمله بکارگیری مجدد همکاران بازنشسته در قالب قراردادهای برون سپار و کار مشاوره ای

برنامه ریزی شما برای  بعد از بازنشستگی چیست ؟ (می خواهید کار کنید یا برنامه های مفرح دارید و یا ... )

بله  کار خواهم کرد ، منتها در حدی که دچار تنش و استرس نشوم و هم به امورات خانواده بیشتر رسیدگی کنم

بهترین اشخاصی که در دوران خدمت توانستید ازتجربیاتشون درس بگیرید و بعنوان یک الگو پیشه کارتون قرار دهید چه اشخاصی بوده اند ؟

خوشبختانه اکثر همکاران که در کنار آنها کار می کردم همگی خوب و انسان واقعی بودن که خیلی تجربیات کاری و اجتماعی خوبی ازشون یاد گرفتم  .

کلام آخر

آرزوی موفقیت و سلامتی برای همه همکاران چه بازنشسته و چه شاغل را دارم . 
۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۱۱

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید