اخبار

مطالعات مدلسازی پیامد مخازن بیوگاز و دایجسترها در تصفیه خانه فاضلاب فیروزبهرام انجام شد

مطالعات مدلسازی پیامد مخازن بیوگاز و دایجسترها در تصفیه خانه فاضلاب  فیروزبهرام انجام شد
مطالعات پژوهشی به روز ، در زمینه مدلسازی پیامد مخازن بیوگاز و دایجسترها بعنوان مراکز خطر تصفیه خانه فاضلاب فیروزبهرام واقع در غرب تهران اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فاضلاب تهران، الهام موحد رئیس گروه بهداشت، ایمنی و محیط زیست  ضمن بیان این مطلب گفت:  این مطالعات با توجه به ذات فرایند و ریسک های شیمیایی موجود در تصفیه خانه فیروزبهرام انجام شده است .

وی در تشریح این موضوع گفت: بیوگاز منبع مهمی از انرژی­ های تجدید پذیر است که عمدتاً از متان، دی اکسید کربن، سولفید هیدروژن و ... تشکیل شده و در احداث منابع بیوگاز در عین حال می بایستی به  جنبه ­های مختلف سم شناسی، اشتعال پذیری و انفجار آنها توجه کرد .

الهام موحد سپس یادآور شد تمام مراحل مدل سازی در مطالعه حاضر با استفاده از نرم‌افزارفست( PHAST 7.2) انجام گرفته است .  

وی درادامه خاطرنشان کرد :  براساس یافته ­های این بررسی ، پیامد رهایش مواد سمی، قابل اشتعال و انفجار و همچنین شعاع مناطق ایمن و خطر تعیین شده و عوامل اجرائی ملزم به عدم احداث سازه های حساس در مناطق خطر شده اند.

موحد  در پایان گفت: بر اساس الزامات مورد نیاز برای پدافند غیرعامل، اقدامات کنترلی مناسب همچون نصب Fire wall، دتکتورهای مناسب جهت کشف به موقع حریق، هیدرانت و خاموش کننده ­های مناسب جهت واکنش در شرایط اضطراری در مرز ناحیه دوم خطر مخازن،  درنظر گرفته شده است . همچنین تاسیس واحد آتش نشانی، مرکز درمانی، در نظر گیری ماستر پوینت­ها و... با توجه به مرز ناحیه ایمن پیش بینی شده است.

۴ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۱۷

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید