اخبار

حضور فعال کارشناسان ایمنی در پروژه تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران

حضور فعال کارشناسان ایمنی در پروژه تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران
رئیس گروه بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت فاضلاب تهران گفت: کارشناسان ایمنی این شرکت در هر یک از شیفت های کاری پروژه احداث تصفیه خانه فاضلاب غرب به صورت روزانه و قبل از شروع عملیات اجرایی برای پایش مستمر محیط کار و ماشین آلات کارگاهی حضور فعال دارند.

به گزارش روابط عمومی شرکت فاضلاب تهران، الهام موحد با اشاره به الزامات ایمنی فنی ماشین آلات عمرانی در کارگاه ها اظهار کرد: با وجود 31 دستگاه جرثقیل موبایل کارگاهی و جرثقیل بوم تراک، تمامی تجهیزات به صورت روزانه توسط کارشناسان واحد ایمنی قبل از عملیات باربرداری بازدید روزانه شده و در صورت وجود هر گونه خطا مانند نشتی روغن، زدگی وایرها و عدم استفاده از تجهیزات باربرداری استاندارد، تا زمان رفع موارد ناایمن ادامه فعالیت متوقف می شود.

موحد در ادامه بازرسی سالانه ایمنی ماشین آلات پروژه تصفیه خانه غرب با هدف پیشگیری از بروز حوادث مطابق با آیین نامه ها و استاندارد های ملی اشاره کردو گفت: با توجه به کاربری سه دستگاه تاورکرین 16و 12 تن در پروژه تصفیه خانه غرب، هر شش ماه یکبار این دستگاه ها توسط مشاور حفاظت فنی خدمات ایمنی وزارت کار مورد بازرسی قرار گرفته، و برای دریافت گواهی سلامت آن اقدام می شود.

همچنین در هر عملیات برچینی و برپایی مجدد تاور، بازرسی فنی انجام شده و گواهی سلامت به روز اخذ می شود. 

به گفته موحد از آغاز شروع عملیات احداث تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران در مدت بیش از 3 سال و با این حجم از ماشین آلات و در حدود 670 نفر پرسنل و با وجود فرآیند کار در ارتفاع و نصب سازه های فلزی، خوشبختانه با حضور فعال 11 نفر از کارشناسان با تجربه ایمنی، حادثه ای به علت نقص در مدیریت ایمنی ماشین آلات رخ نداده است.

تصفیه خانه فاضلاب غرب در منطقه فیروزبهرام  به مساحت 32 هکتار  با اعتبارات بانک توسعه اسلامی و توسط پیمانکار منتخب از طریق مناقصه بین المللی با 4 مدول در دست احداث است که جمعیتی در حدود دو میلیون و 100هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد. 

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۴۲

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.