اخبار

با حضور وزیر نیرو انجام شد

کلنگ زنی ساخت فازهای 7و8 تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران

کلنگ زنی ساخت فازهای 7و8 تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران
مراسم کلنگ زنی ساخت مدول های 7و8 تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران امروز دوشنبه با حضور وزیر نیرو و استاندار تهران انجام شد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت فاضلاب تهران، عملیات اجرایی احداث فازهای 7و8 تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران با سرمایه گذاری حدود 640 میلیارد تومان باحضور رضا اردکانیان وزیر نیرو، مسئولان آب و فاضلاب کشور، استاندار تهران و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران آغاز شد.

وزیر نیرو در حاشیه آیین کلنگ زنی ساخت مدول های 7و8 تضفیه خانه جنوب گفت:امروزه در موضوع جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب در تهران شاهد اتفاقات خوبی طی سال‌های اخیر هستیم؛ شبکه فاضلاب تهران حدود ۹۰۰۰ کیلومتر است‌ که از این مقدار حدود ۷۰۰۰ کیلومتر اجرا شده که بیش از ۶۰ درصد آن در دولت‌های یازدهم و دوازدهم بوده است و ۲۰۰۰ کیلومتر مانده نیز ظرف سه تا چهار سال آینده به اتمام می‌رسد.

اردکانیان با بیان این‌که احداث تصفیه‌خانه‌های فاضلاب مهم‌تر از شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب است، گفت: ۱۲ واحد تصفیه‌خانه فاضلاب برای پروژه بزرگ فاضلاب تهران طراحی شده است که هم‌اکنون ۶ واحد آن در مدار بهره‌برداری است و عملیات اجرایی دو واحد دیگر آن امروز آغاز شد و چهار واحد دیگر آن تا پایان امسال در غرب تهران به بهره‌برداری می‌رسد.

براساس این گزارش سیستم تصفیه در این واحدها از نوع لجن فعال پیشرفته (با قابلیت حذف نیتروژن و فسفر) است و در افق پیش بینی شده، یک میلیون و 200 هزار نفر از شهروندان تهرانی تحت پوشش خدمات این واحدهای تصفیه خانه فاضلاب جنوب قرار خواهند گرفت.

ظرفیت متوسط مدول های 7و8 تصفیه خانه فاضلاب جنوب 230 هزار مترمکعب در شبانه روز است.

تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران در پایین دست بزرگراه شهید آوینی در غرب شهر ری واقع شده است.

۲۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۳۸

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.