اخبار

فناوری ساخت کیت های سنجش COD در آزمایشگاه تصفیه خانه فاضلاب جنوب بومی سازی شد

فناوری ساخت کیت های سنجش COD در آزمایشگاه تصفیه خانه فاضلاب جنوب بومی سازی شد
شرکت فاضلاب تهران با همکاری یک شرکت دانش بنیان موفق شد دانش فنی تولید کیت های COD ، سنجش میزان آلودگی فاضلاب ورودی و پساب خروجی را بومی سازی کند.

بهنام قاسمی سرپرست دفتر کنترل کیفی و آزمایشگاه های فاضلاب شرکت فاضلاب تهران با اعلام این خبر گفت: یکی از مهترین آزمایشات سنجش میزان آلودگی فاضلاب ورودی و پساب خروجی در تصفیه خانه ها، آزمایش COD است که با توجه به سرعت اندازه گیری این آزمایش این مهم در راهبری و کنترل کیفیت پساب تصفیه خانه های فاضلاب شهری، نقش مهمی دارد.

 وی افزود: به همین منظور تولید کیت‌های COD که تا سال گذشته وارداتی بوده، با کمک دانش فنی به صورت کامل در داخل کشور بومی سازی و پس از صحت سنجی جایگزین کیت های وارداتی شد.

وی ادامه داد: این کیت ها با یک هشتم قیمت نمونه خارجی تولید می شود و  با توجه به میزان کیت های مصرفی آزمایشگاه تصفیه خانه جنوب، می تواند سالانه برای شرکت صرفه جویی ارزی به همراه داشته باشد.

به گفته قاسمی با بومی سازی این محصول و ارسال کیت های مصرف شده به شرکت داخلی تولید کننده، مشکل امحاء و انبار کردن تست کیت های مصرف شده در آزمایشگاه ها و بازیافت مواد شیمیایی و به دنبال آن آلودگی محیط کار (ایمنی افراد و محیط) نیز در تصفیه خانه جنوب برطرف شده است.

۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۹

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.