اخبار

یادداشت

هفته صرفه جویی در مصرف آب و انرژی

هفته صرفه جویی در مصرف آب و انرژی
هر ساله هفته اول تیر، هم زمان با شروع فصل تابستان، هفته صرفه جویی در مصرف آب نام گذاری می شود.

هر ساله هفته اول تیر، هم زمان با شروع فصل تابستان، هفته صرفه جویی در مصرف آب نام گذاری می شود. از این رو با توجه به شرایط محدودیت منابع آبی در کشور، موضوع اصلاح الگوی مصرف و به عبارت بهتر نهادینه کردن روش صحیح استفاده از منابع آبی کشور در این ایام از اولویت های فرهنگ سازی و اطلاع رسانی خواهد بود.

امسال نیز عناوین مختلفی برای روزهای هفته صرفه جویی  انتخاب شده که همگی بر مدیریت مصرف آب و انرژی تاکید دارد. براین اساس فرصتی دست می دهد تا به بخش هایی که کمتر مورد توجه بوده است همچون بازچرخانی و استفاده از پسآب حاصل از تصفیه فاضلاب است که به نوعی منجر به مدیریت مصرف می شود، نیز پرداخته شود.

با  قرارگرفتن کشور ایران در منطقه گرم و خشک و کاهش سرانه آب به دلیل افزایش جمعیت و توسعه کشاورزی و صنعت یکی از راهکارهای مهم جبران کم آبی و حفظ محیط زیست، بازچرخانی و استفاده از پسآب حاصل از تصفیه فاضلاب است که منجر به کاهش مصرف آب‌های سطحی و زیرزمینی می‌شود.

با به کارگیری پساب برای آبیاری فضای سبز، کشاورزی و تغذیه سفره های آب زیرزمینی ضمن جبران مشکل کم آبی، معضل کاهش سطح آب های زیرزمینی و فرونشست زمین رخ نخواهد داد و از رویداد پر خطر بیابان زدایی ممانعت بعمل آمده و شرایط زندگیمان بهبود می یابد.

۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۰

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.