اخبار

سرپرست نظارت بر پروژه تصفیه خانه فاضلاب غرب خبر داد:

ورود 30 درصد از تجهیزات تصفیه خانه به کارگاه

ورود 30 درصد از تجهیزات تصفیه خانه به کارگاه
سرپرست نظارت بر اجرای پروژه احداث تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران از ورود 55 درصدی تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب به کارگاه و گمرک توسط پیمانکار خبر داد و گفت: در حدود 25 درصد تجهیزات تصفیه خانه وارد گمرک و 30 درصد آن وارد کارگاه شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت فاضلاب تهران، منصور باقری با اشاره به ورود 30 درصد از تجهیزات مکانیکال به کارگاه ساخت تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران گفت: تاکنون دستگاه های پل های ته نشینی اولیه و ثانویه، بالن های گاز، اسکرو پمپ های لجن، جداکننده های شن و چربی، مبدل های حرارتی دایجسترها، آشغالگیرها، گندزدایی یو وی، شیرآلات و کابل های برق وارد سایت پروژه شده است.

باقری با بیان اینکه همزمان در بخش ساختمانی پروژه نیز پیشرفت مناسبی را شاهد هستیم، تصریح کرد: در حال حاضر ساختمان آشغالگیر، سازه دانه گیر، استخر هوادهی، ساختمان بلوئر، ساختمان لجن برگشتی، سازه ذخیره لجن،سازه لجن اولیه، ساختمان آزمایشگاه، مخازن ذخیره بیوگاز، ساختمان سولفورزدایی و ساختمان CHP با مجموع معادل 63 درصد در حال ساخت هستند.

او فرآیند تصفیه ای در تصفیه خانه غرب را از پیشرفته ترین روش های تصفیه فاضلاب در دنیا دانست و گفت: تصفیه خانه فاضلاب غرب، فاضلاب خام ورودی را در حد استاندارد ملی تخلیه به آب های سطحی، تصفیه می کند و پساب خروجی جهت کشاورزی و صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

به گفته باقری فرآیند تصفیه به صورت فرآیند لجن فعال از نوع A2O با قابلیت حذف همزمان ترکیبات کربن، نیتروژن و فسفر دارد و همچنین فرآیند فرآوری لجن تا سطح کلاس B است که در بخش مایع و لجن انجام می شود.

تصفیه خانه فاضلاب غرب در محدوده جنوب غرب تهران، در منطقه فیروزبهرام واقع شده است.محدوده تحت پوشش این تصفیه خانه بخش هایی از مناطق غرب و جنوب غرب و کل منطقه 9 شهرداری تهران است و جمعیتی در حدود 3 میلیون و 150 هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۳۶

اظهار نظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.