اخبار

مدیر اجرایی شرکت فاضلاب خبر داد:

رفع یکی از مهم ترین نقاط انفصال ناحیه مرکزی تهران

رفع یکی از مهم ترین نقاط انفصال ناحیه مرکزی تهران
مدیر اجرایی شرکت فاضلاب تهران از عملیات اجرایی رفع انفصال چهارراه سرچشمه واقع در منطقه 12شهرداری و امکان بهره برداری از شبکه بالادست آن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فاضلاب تهران، عباس ثامتی یکی از مهمترین اقدامات در بخش اجرای شبکه فاضلاب را رفع انفصالات مناطق مرکزی عنوان کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون رفع انفصال در 8 نقطه شبکه فاضلاب ناحیه مرکزی تهران انجام شده است که مهم ترین آنها انفصال چهار راه سرچشمه است و در حال حاضر در دست انجام است.

وی در تشریح عملیات اجرایی این پروژه گفت: انفصال چهارراه سرچشمه؛ چه به لحاظ موقعیت جغرافیایی و چه به جهت فراهم شدن امکان بهره برداری از 58 کیلومتر شبکه بالادست و واگذاری انشعابات، مهم ترین انفصال این محدوده بشمار می رود.

ثامتی در ادامه افزود: به دنبال رفع انفصال این نقطه امکان بهره برداری از شبکه فاضلاب بخش شمال شرقی ناحیه مرکزی؛ از شمال خیابان انقلاب، از شرق 17 شهریور، از غرب خیابان ابن سینا و از جنوب خیابان امیر کبیر، میسر می شود.

به گفته وی، این انفصال به طول 40 متر، در عمق 9 متر  و قطر 700 میلیمتر در تقاطع خیابان امیرکبیر با خیابان مصطفی خمینی واقع شده است و عملیات اجرایی رفع انفصال آن به علت بافت ریزشی خاک به طور ویژه با سازه نگهبان و تزریق بتن انجام می شود.

این مقام مسئول به رفع انفصال سایر نقاط در مناطق مرکزی تهران نیز اشاره کرد و گفت: به طور کلی از ابتدای امسال تاکنون 8 نقطه انفصال به طول 1500 متر و و در نقاطی از جمله تقاطع جمهوری با ظهیرالاسلام، خیابان کاج ضلع شمالی بیمارستان خانواده، غرب خیابان سعدی حدفاصل خیابان شهید قائدی تا خیابان بخارا، تقاطع خیابان غفاری با خیابان مصطفی خمینی و تقاطع خیابان های نبرد و ائمه اطهار اجرا شده است.

ثامتی افزود: علاوه بر انفصال چهار راه سرچشمه در حال حاضر رفع انفصال دیگری در شرق بزرگراه بسیج در محدوده قصر فیروزه نیز در دستور کار دفتر مناطق مرکزی قرار دارد.

علاوه بر رفع نقاط انفصال که از اولویت های کاری مناطق مرکزی است اجرای حدود 74 کیلومتر شبکه نیز از سایر برنامه های این دفتر بشمار می آید.

مهندس ثامتی یادآور شد: اجرای طرح فاضلاب در ناحیه مرکزی پایتخت به عنوان کانون اقتصادی،اجتماعی، سیاسی کلانشهر تهران از اهمیت ویژه ای برخوردار است و شرایط خاص حاکم بر این منطقه از جمله بافت قدیمی، ترافیک سنگین در معابر و وجود تاسیسات شهری فرسوده و متراکم اجرای عملیات دراین مناطق را سخت از سایر مناطق تهران کرده است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۳۷

اظهار نظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.