اخبار

مانور مقابله با نشت گاز کلر و اطفاء حریق در تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران برگزار شد

مانور مقابله با نشت گاز کلر و اطفاء حریق در تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران برگزار شد
به منظور آمادگی بیشتر برای مقابله با مخاطرات احتمالی ناشی از نشت گاز کلر، مانور مقابله با نشت گاز کلر و همچنین اطفاء حریق با همکاری دفتر ایمنی شرکت فاضلاب تهران، دفتر مدیریت بحران شهرداری منطقه 20 و 4 ایستگاه آتش نشانی در محل تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران برگزار شد.

الهام موحد رئیس گروه بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت فاضلاب تهران با اشاره به  انجام بررسی ها و ارزیابی نقاط احتمالی خطر در تصفیه خانه های فاضلاب شهر تهران گفت: طی مطالعات صورت گرفته طی یک سال گذشته، تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران به عنوان یکی از محدوده های پرخطر به لحاظ وسعت، موقعیت جغرافیایی و نیروی انسانی در شرکت فاضلاب شناسایی شد.

موحد در ادامه افزود: بر همین اساس با هدف ایجاد آمادگی پرسنل تصفیه خانه برای اطفاء سریع نشت گاز کلر در شرایط بحران، کاهش عواقب ناگوار ناشی از نشت گاز کلر و حریق، شناسایی نقاط ضعف و قوت امکانات و تجهیزات موجود، مانور مقابله با نشت گاز کلر و همزمان یا آن مانور حریق به ترتیب در ایستگاه کلرزنی و انبار لوله تصفیه خانه جنوب، برگزار شد.

وی افزود: پس از تهیه سناریو توسط کارشناسان ایمنی شرکت فاضلاب تهران و تیم آتش نشانی، جلسات متعددی جهت هماهنگی و تکمیل سناریو تشکیل شد و تیم های امدادی و ... با وظایف خود در شرایط بحرانی ناشی از نشت گاز کلر آشنا شدند.

به گفته موحد در روز برگزاری مانور که همزمان با سال روز تاسیس شرکت های آب و فاضلاب در 11 دی ماه بود، پس از اعلام حریق و نشت گاز کلر در دو ضلع متفاوت تصفیه خانه، هماهنگی لازم انجام و اکیپ ها از ایستگاه های 9 و سپس به علت وسعت کار ایستگاه های 47 و 86 آتش نشانی به محل اعزام و با اتخاذ تدابیر لازم و انجام اقدامات مناسب با موفقیت نسبت به اطفاء حریق و نشت گاز کلر اقدام کردند.

موحد یادآور شد: طی هفته جاری، جلسه ای با حضور اعضاء تیم های شرکت کننده جهت ارزیابی عملکرد تیم ها تشکیل خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: این دست از مانورها به صورت دوره ایی در تصفیه خانه های محلی نیز برگزار خواهد شد و تا پایان سال جاری اجرای مانور نشت گاز کلر را در تصفیه خانه شهرک غرب و محلاتی خواهیم داشت.

۱۵ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۲۰

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.