اخبار

مدیر امور هماهنگی اجرا شرکت فاضلاب تهران:

مصوبه شورای اسلامی شهر تهران برای تسریع در پروژه فاضلاب گره گشا نیست

مصوبه شورای اسلامی شهر تهران برای تسریع در پروژه فاضلاب گره گشا نیست
مدیر امور هماهنگی اجرا شرکت فاضلاب تهران درباره تصویب لایحه "حمایت از اجرای طرح فاضلاب تهران " در شورای اسلامی شهر گفت: علی رغم توافق شرکت فاضلاب و شهرداری برای تخفیف در هزینه های حفاری، شورای شهر مصوبه دریافت 50 درصد هزینه ها در قالب تهاتر را تصویب کرد که این موضوع برای تسریع در اتمام پروژه فاضلاب تهران گره گشا نیست.

مصطفی فلاح خاطر نشان کرد: با افزایش چند برابری هزینه های حفاری از سال 97، اجرای پروژه فاضلاب با سیر نزولی رو به رو شده است چرا که هزینه غیر متعارف حفاری با هزینه اجرای شبکه فاضلاب برابری می کند.

وی در ادامه افزود: جلسات متعددی با مدیران ارشد شهرداری برگزار و توافق شد شهرداری تهران به منظور حمایت از اجرای طرح زیست محیطی فاضلاب تهران پیشنهاد اعمال تخفیف 50 درصد در مجوز حفاری اجرای شبکه فاضلاب در طول مدت چهار سال(1402-1398) را به شورای اسلامی شهر تهران ارائه کند.

فلاح تاکید کرد: علی رغم پیگیری ها، مصوبه جدید ابلاغی شورا تخفیفی در نظر نگرفته و مقرر کرد هزینه مجوز حفاری 50 درصد به صورت نقد پرداخت شود و مابقی به عنوان بدهی در حساب های شرکت فاضلاب و شهرداری ثبت شود.

به گفته فلاح در بند های 1و 2 مصوبه در خصوص نحوه پرداخت نقد و غیر نقد هزینه های مجوز حفاری نیز ابهاماتی وجود دارد.

وی یادآور شد: این در حالی است که با مصوبه دو فوریتی شورای اسلامی شهر تهران در سال 93 و پیش از این افزایش هزینه حفاری، اجرای شبکه فاضلاب با پیشرفت 82 درصدی سیر صعودی داشته است.

گفتنی است علاوه بر عدم تخصیص تخفیف 50 درصد هزینه حفاری، شرکت فاضلاب تهران ملزم و متعهد به ارائه تخفیف در فروش پساب به شهرداری تهران شده است.

۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.