اخبار

مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران برگزار شد
مراسم تودیع و معارفه ریاست هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران با حضور مدیرعامل آبفای استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فاضلاب تهران مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت با حضور مدیران و معاونین شرکت فاضلاب و جمعی از مدیران استان در محل سالن کنفرانس شرکت برگزار شد.

در ابتدای مراسم مهندس عزالدین ضمن خوش آمدگویی و آرزوی موفقیت برای مدیرعامل جدید، در سخنانی به ارائه گزارش عملکرد خود در زمان تصدی مدیریت این شرکت پرداخت و اظهار کرد: در حال حاضر با پیشرفت 75 درصدی در بخش لوله گذاری و اجرای شبکه، پیشرفت 94.4 درصد در بخش تونل و خط انتقال و پیشرفت 45 درصدی در بخش احداث تصفیه خانه ها، در مجموع پیشرفت طرح فاضلاب تهران به 66.8 درصد رسیده است.

وی افزود:عملکرد پرسنل در تمام بخش های شرکت در این دوره به عنوان نقطه قوت شرکت بوده است و از زحمات تمامی کارکنان قدرانی می کنم.

در ادامه مهندس کریمی ضمن عرض تسلیت ایام رحلت حضرت محمد صلی الله علیه و اله و شهادت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام ، با اشاره به موقعیت شهر تهران و اجرای طرح فاضلاب تهران گفت: اجرای شبکه فاضلاب در سطح  70 هزار هکتار مساحت شهر تهران با مسائل و مشکلات اجتماعی که در پی دارد کار سختی است و رساندن پروژه با پیشرفت 66درصد تلاش زیادی را می طلبد.

مهندس کریمی به موضوع فاضلاب در سطح کشور اشاره کرد و گفت: از 22 میلیارد تا 32 میلیارد مترمکعب فاضلاب در سطح کشور که رسانه ها، مسولین و سازمان محیط زیست مطرح می کنند حدود 5 میلیارد متر مکعب مربوط به فاضلاب انسانی است که از این میزان نیز یک میلیارد متر مکعب مربوط به شهر تهران است و می توان گقت حدود 20 درصد فاضلاب کشور مربوط به شهر تهران است.

وی تصریح کرد: فاصله ایی میان تامین آب شرب و دفع بهداشتی فاضلاب به دلایل مختلفی از جمله کمبود اعتبارات ایجاد شده که تلاش خواهیم کرد در شهر تهران این فاصله به حداقل برسانیم.

مهندس کریمی به برنامه های شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اشاره کرد و گفت: شرکت مهندسی برای جبران فاصله میان تامین آب شرب و جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب برنامه ایی با چشم انداز 20 سال آینده طراحی کرده است که یکی از آنها تامین آب شرب برای 100 درصد جمعیت کشور است که در حال حاضر این برنامه به خوبی پیش رفته است و امیدورایم تا افق 1404 به نتیجه برسد.

وی افزود: برنامه دوم برخورداری 60 درصد جمعیت شهری و 30 درصد جمعیت روستایی از مزایای دفع بهداشتی فاضلاب است که از 60 درصد عنوان شده حدود 15 درصد پیشرفت داشته است و در شهر تهران با تلاش همکاران شرکت فاضلاب و پیشرفت 66.8 درصدی طرح، پیشرفت خوبی است و امیدواریم با پشتیبانی ستاد این رقم از این پس افزایش پیدا کند.

مهندس کریمی در ادامه گفت: یکی از پازل های بحرانی مدیریت پیوسته منابع آب دفع بهداشتی فاضلاب است چرا که هر متر مکعب فاضلاب حدود 15 متر مکعب حتی تا 40 متر مکعب آب های سطحی را آلوده می کند لذا اگر مسئله دفع بهداشتی فاضلاب محقق نشود در بخش تامین آب هم دچار مشکل خواهیم شد.

در ادامه این مراسم مهندس کریمی به عنوان رییس هیئت مدیره و مدیر عامل جدید شرکت فاضلاب تهران معرفی و از سوی مهندس بختیاری مدیر عامل آبفای استان تهران حکم به ایشان اهداء گردید .

۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۲۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.