اخبار

ساخت تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

ساخت تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
مدیر اجرایی طرح تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران گفت: تصفیه خانه فاضلاب غرب 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فاضلاب تهران، علی اصغر شم آبادی با اعلام این خبر اظهار کرد: در حال حاضر احداث تصفیه خانه فاضلاب غرب 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و عملیات اجرایی حوض های ته نشینی اولیه و ثانویه و حوض های هوادهی با حجم کل مخازن بیش از 500 هزار متر مکعب به پایان رسیده و هم اکنون آزمایش آب بندی این سازه ها در حال انجام است.

او در ادامه افزود: سایر اقدامات اجرایی در بخش هایی از جمله هاضم های بی هوازی، آشغالگیری، دانه گیری و کانال انتقال پساب با سرعت مناسبی در دست اجراست.

شم آبادی در باره ورود تجهیزات به کارگاه گفت: تاکنون بخشی از تجهیزات تصفیه خانه شامل تجهیزات آشغالگیری و دانه گیری، پل های ته نشینی، تجهیزات گندزدایی پساب، تجهیزات هاضم های بی هوازی، مخازن ذخیره بیوگاز، پمپ های بخش تغلیظ و آبگیری لجن  و تجهیزات CHP وارد کارگاه شده است.

این مقام مسئول افزود: با توجه به اینکه باقیمانده تجهیزات تصفیه خانه در محل کارخانه های سازنده و در دست ساخت است، انتظار می رود مطابق برنامه زمانبندی کل تجهیزات تا نیمه اول سال 1399 وارد کارگاه شوند.

به گفته شم آبادی فرآیند تصفیه در این تصفیه خانه از نوع سیستم تصفیه کامل بیولوژیکی به روش لجن فعال با قابلیت حذف همزمان ازت و فسفر همراه با تاسیسات تصفیه لجن است.

تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران با ظرفیت تصفیه خانه 190 میلیون متر مکعب در سال، 2میلیون و 100هزار نفر از جمعیت غرب و جنوب غرب تهران را تحت پوشش قرار خواهد داد. ساخت این تصفیه‌خانه  با تسهیلات بانک توسعه اسلامی از سال 1396 آغاز شده است.

۳۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۵

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.