اخبار

طی 6 ماه نخست امسال صورت گرفت

تحویل 91 میلیون متر مکعب پساب به کشاورزان دشت ورامین

تحویل 91 میلیون متر مکعب پساب به کشاورزان دشت ورامین
سرپرست نظارت بر بهره برداری واحدهای 1-4 تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران از تحویل 91 میلیون متر مکعب پساب به کشاورزان دشت ورامین طی شش ماه اول امسال خبر داد.

سید مرتضی احتشامی با اشاره به برنامه شرکت فاضلاب در سال 98 برای تحویل 170 میلیون متر مکعب پساب به آب منطقه ایی برای مصارف کشاورزی در دشت ورامین گفت: در 6 ماهه نخست امسال حدود 91میلیون متر مکعب پساب به آب منطقه ایی تحویل داده شد که تاکنون حدود 53 درصد برنامه امسال عملیاتی شده است.

وی افزود: همچنین در بخش قرارداد فروش پساب به پالایشگاه نفت تهران تاکنون 600 هزار متر مکعب پساب برای مصارف بویلرها و فضای سبز تحویل پالایشگاه نفت شده است.

احتشامی در خصوص فروش برق تولیدی در تصفیه خانه فاضلاب جنوب گفت: با توجه به انعقاد قرارداد فروش تضمینی برق تصفیه خانه فاضلاب جنوب با سازمان انرژی‌های نو ایران (ساتپا)، در شش ماهه نخست امسال فروش برق درآمدی در حدود 75 میلیارد ریال برای شرکت فاضلاب تهران در پی داشت که نسبت به مشابه سال گذشته 30 درصد رشد داشته است.

به گفته احتشامی یکی از بزرگ ترین نیروگاه های بیوگاز حاصل از تصفیه فاضلاب در جهان در محل تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران قرار دارد که در صورت تکمیل، سالانه نزدیک به 80 گیگاوات انرژی الکتریکی و 270 تراژول انرژی حرارتی تولید می شود که این مقدار معادل تامین برق مصرفی یک شهرک مسکونی 100 هزار نفری است.

تصفیه‌خانه جنوب تهران با 6 واحد تصفیه فاضلاب هر یک به ظرفیت 525 هزار نفر در حدود 3 میلیون و 150 هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.