اخبار

بازنگری مشخصات فنی و عمومی کارهای فاضلاب شهری در نشریه 303 به شرکت فاضلاب تهران سپرده شد

بازنگری  مشخصات فنی و عمومی کارهای فاضلاب شهری در نشریه 303 به شرکت فاضلاب تهران سپرده شد
مدیر دفتر فنی و خدمات مهندسی شرکت فاضلاب تهران گفت: با صدور ابلاغیه ای از مدیر کل دفتر استانداردها و طرح های آب و آبفای وزارت نیرو، بازنگری مشخصات فنی عمومی فصول کارهای فاضلاب شهری در نشریه 303 به شرکت فاضلاب تهران سپرده شد.

آیدین تکلیفی با بیان اینکه در زمینه مهندسی طراحی و ساخت خطوط آب و فاضلاب شهری در دنیا پیشرفت هایی صورت گرفته که به موجب آن بروزرسانی مشخصات فنی اجرایی امری ضروری محسوب می شود، افزود: موضوع بازنگری بخش کارهای فاضلاب شهری در نشریه 303  از سوی شرکت فاضلاب تهران طی مکاتبه ایی با امور نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه کشور مطرح شد که با هماهنگی های انجام شده با وزارت نیرو و اخذ تاییدیه های لازم این بازنگری به شرکت فاضلاب تهران سپرده شد.

او ادامه داد: انجام بازنگری مشخصات فنی کارهای فاضلاب شهری از طریق فراخوان عمومی در سال 97 به شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس به عنوان برنده مناقصه واگذار و در حال حاضر بازنگری دو فصل از آن توسط مشاور مهاب نهایی شده است و در کمیته فنی شرکت فاضلاب تهران برای ارسال به دفتر طرح های آب و آبفا وزارت نیرو در دست بررسی می باشد.

به گفته تکلیفی در بازنگری نشریه 303، ضمن بازبینی مشخصات فنی کارهای فاضلاب شهری در بحث ترانشه باز، لوله رانی و ... موضوع عملیات اجرایی به روش نقبی نیز گنجانده خواهد شد.

تکلیفی در ادامه گفت:  با بازنگری مشخصات فنی نشریه، فهرست بهای پایه مربوط به کارهای فاضلاب شهری اصلاح و بازنگری شده و با اتمام این کار نتایج آن در سطح کشور برای بهره برداری منعکس خواهد شد.

گفتنی است نشریه 303 سازمان برنامه و بودجه کشور در برگیرنده  مشخصات فنی کارهای مربوط به خطوط لوله انتقال آب در خارج و داخل شهرها، خطوط لوله شبکه های توزیع آب، خطوط لوله شبکه های جمع آوری و دفع آب باران، آبهای سطحی و فاضلاب است.

۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۳

اظهار نظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.