اخبار

مدیر اجرایی شرکت فاضلاب تهران:

شبکه جمع آوری فاضلاب مناطق 17و18 تا سال آینده تکمیل می شود

شبکه جمع آوری فاضلاب مناطق 17و18 تا سال آینده تکمیل می شود
مدیر امور نظارت بر اجرای شبکه شرکت فاضلاب تهران از تکمیل شبکه جمع آوری فاضلاب مناطق 17و18 تا سال آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فاضلاب تهران، منصور باقری افزود: تاکنون از 488 کیلومتر شبکه فاضلاب طراحی شده برای مناطق 17و18 تهران، 412  کیلومتر شبکه در این مناطق اجرا شده است.

وی با اشاره به پیشرفت 97 درصدی اجرای شبکه در منطقه 17 تهران تصریح کرد: در منطقه 17 شهرداری تهران با وسعتی در حدود 822 هکتار و حدود 273 هزار نفر جمعیت، حدود  179.6 کیلومتر شبکه فاضلاب طراحی شده است که با وجود بافت فرسوده و ریزشی بودن خاک منطقه و معابر کم عرض، در حدود 174.6 کیلومتر آن به طور کامل اجرا شده است.

باقری در باره بهره برداری از شبکه اجرا شده افزود: از میزان متراژ اجرا شده  حدود 143.3 كیلومتر به تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب هدایت می شود که در حال حاضر در دست بهره‌برداری است و 27 کیلومتر دیگر در محدوده بالای خیابان رشیدی جهان در حال نصب انشعاب بوده و پس از نصب بهره برداری و به تصفیه خانه جنوب هدایت خواهد شد.

به گفته باقری حدود 4.3 کیلومتر از خطوط اجرا شده نیز به دلیل وجود انفصال و پروسه ساخت تصفیه خانه فیروز بهرام امکان بهره برداری وجود ندارد.

او در ادامه گفت: حدود 5 کیلومتر در محدوده منطقه 17 شهرداری نیز باقیمانده است که اسناد مناقصه برای محدوده باقیمانده تهیه شده و در مرحله انتخاب و ابلاغ پیمانکار می باشد که با اجرای این متراژ، شبکه جمع آوری فاضلاب در محدوده منطقه 17 تکمیل می شود.

باقری در ادامه به اجرای شبکه در منطقه 18 شهرداری اشاره کرد و گفت: اجرای شبکه فاضلاب در این منطقه به دلیل جنس خاک که اغلب مخلوط رودخانه‌ای و ریزشی بوده و و وجود تأسیسات آب (خط انتقال آب قمر بنی‌هاشم در خیابان الغدیر)، مخابرات، گاز  و همچنین طرح احداث بزرگراه بروجردی با مشکلاتی همراه بوده است.

او  پیشرفت اجرای طرح فاضلاب را در این منطقه 87 درصد اعلام کرد و افزود: با وجود تمامی مشکلات ، از 309 کیلومتر شبکه لوله گذاری فاضلاب در منطقه 18 شهرداری، حدود 8/268 کیلومتر اجرا و 40 کیلومتر از محدوده باقیمانده است که حدود 3 کیلومتر در محدوده بالای بلوار معلم و 9 کیلومتر در محدوده خیابان خلیج فارس در حال اجرا است و 28 کیلومتر نیز به دلیل معارض در این محدوده در حال حاضر قابل اجرا نبوده و در صورت رفع معارض اجرا خواهد شد.

 به گفته باقری فاضلاب جمع آوری شده در محدوده پایین بلوار معلم به تصفیه خانه جنوب، محدوده پایین بلوار ابراهیم آباد به تصفیه‌خانه جنوب غرب(شهر آفتاب) و محدوده بالای خیابان ابراهیم آباد و بلوار معلم و محدوده خلیج به تصفیه خانه غرب (فیروزبهرام)  هدایت خواهد شد.

۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۱۹

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.