اخبار

طرح احداث تصفیه خانه فاضلاب اضطراری در جنوب تهران

طرح احداث تصفیه خانه فاضلاب اضطراری در جنوب تهران
معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران از طرح احداث تصفیه خانه فاضلاب اضطراری در جنوب تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فاضلاب تهران، مسعودرضا ثامنی با اعلام این خبر گفت: احداث تصفیه خانه فاضلاب اضطراری در ضلع جنوب غربی تصفیه خانه جنوب تهران با هدف تصفیه اضطراری فاضلاب مازاد این تصفیه خانه در دستور کار شرکت قرار دارد.

وی با بیان این که این طرح تا زمان تکمیل واحدهای 7و8 تصفیه خانه فاضلاب جنوب استفاده می شود، تصریح کرد: طرح تصفیه خانه اضطراری پس از انجام مطالعات در دفتر فنی فاضلاب تهران، برای بررسی در کمیته فنی شرکت آبفای استان تهران به این شرکت ارسال شده است.

به گفته ثامنی در طرح احداث تصفیه خانه اضطراری، فاضلاب مازاد با استفاده از لاگون های هوادهی به صورت اضطراری در حد آب مناسب کشاورزی بدون حذف نیتروژن و فسفر تصفیه می شود.

این مقام مسئول همچنین به طرح تکمیلی دیگری در این رابطه اشاره کرد و گفت: حتی طرح دیگری در رابطه با استفاده از لاگون های قدیمی موجود در تصفیه خانه فاضلاب جنوب مطرح شده و آن موضوع مخزن متعادل ساز به جایگزینی تصفیه خانه اضطراری است.

وی در ادامه گفت: با توجه به نوسانات میزان جریان فاضلاب ورودی به تصفیه خانه در ساعات مختلف شبانه روز؛ در ساعاتی از حداکثر ظرفیت بیشتر و در ساعاتی از حداقل ظرفیت پایین تر می باشد، با طرح استفاده از لاگون ها بعنوان متعادل ساز تا حدی بتوانیم با ایجاد یک جریان یکنواخت بر مشکلات عملکردی در بهره برداری ناشی از تغییرات کمی فاضلاب ورودی غلبه نماییم.

 معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران با اشاره به این که طرح مخزن متعادل ساز نیز در تصفیه فاضلاب گزینه ای مناسب برای ارتقاء عملکرد تصفیه خانه هایی با بار مازاد است، گفت: این طرح تکمیلی نیز توسط مشاور در دست بررسی است.

۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.