اخبار

برگزاری مانور اطفاء حریق با هدف هماهنگی دستگاه ها در تصفیه خانه فاضلاب اکباتان

برگزاری مانور اطفاء حریق با هدف هماهنگی دستگاه ها در تصفیه خانه فاضلاب اکباتان
مدیر نظارت بر بهره برداری تصفیه خانه های فاضلاب شرکت فاضلاب تهران از برگزاری مانور آموزشی اطفاء حریق با هدف سنجش هماهنگی و زمان شناسی تیم های عملیاتی در تصفیه خانه فاضلاب اکباتان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت فاضلاب تهران، داوود ابراهیمی ذاکر با اعلام این خبر گفت: این مانور با هدف تعامل و هماهنگی با دستگاه ها و نهاد های همراه و شناسایی موارد بحرانی در تصفیه خانه فاضلاب از جمله قطع برق، نشت گاز های سمی و آتش سوزی برگزار شد.

ابراهیمی ذاکر در ادامه افزود: در جریان مانور تیم های اصلی از جمله اورژانس، آتش نشانی، راهنمایی و رانندگی، پلیس پیشگیری، نیروی انتظامی و  شرکت آب و فاضلاب منطقه  3 در زمان های تعیین شده در محل حاضر شدند  و فقط در موضوع ورود به تصفیه خانه مشکل وجود داشت که با ورود آتش نشانی به علت کم عرض بودن خیابان امکان استقرار آمبولانس با مشکل رو به رو شد.

وی به سناریو اجرا شده اشاره کرد و گفت: براساس سناریو تدوین شده توسط تیم اجرایی تصفیه خانه فاضلاب اکباتان موتورخانه تصفیه خانه دچار حریق شده و بلافاصله برق تصفیه خانه از مدار خارج می شود و به دلیل وجود حریق در تابلو برق با آتش نشانی تماس گرفته می شود که بعد از 3 دقیقه تیم آتش نشانی در محل حضور داشته و تمامی بخش های سناریو تعریف شده به خوبی انجام می شود.

به گفته ابراهیمی ذاکر در این برنامه که تمامی اصول توسط تیم های عملیاتی رعایت شد نقاط ضعف موجود شناسایی ومورد بررسی قرار گرفت.

تصفیه خانه اکباتان در شهرک اکباتان بین فاز یک و دو روبروی بلوک C۲ واقع است . این تصفیه خانه براساس طراحی ها جمعیتی در حدود 100 هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۰۶

اظهار نظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.