اخبار

524 هزار یورو صرفه جویی ارزی با بومی سازی تولید قطعات تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران

524 هزار یورو صرفه جویی ارزی با بومی سازی تولید قطعات تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران
مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران به صرفه جویی ارزی از طریق بومی سازی تولید تجهیزات و قطعات تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران اشاره کرد و گفت: با مشارکت شرکت های دانش بنیان و قطعه سازان داخلی توانستیم بخشی از قطعات تصفیه خانه فاضلاب جنوب را داخلی سازی کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت فاضلاب تهران، مرتضی عزالدین با اعلام این خبر گفت: با تشکیل کارگروه بومی سازی در ابتدای امسال و با هدف بهره گیری از ظرفیت صنایع داخلی و کاهش خروج ارز از کشور، موفق شده ایم با استفاده از تکنولوژی داخلی قالب سازی و ساخت نمونه 39 قطعه از قطعات و تجهیزات تصفیه خانه جنوب را اجرا نماییم.

به گفته عزالدین براساس چشم انداز تعیین شده کارگروه بومی سازی تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران درسال 1403، تا 65درصد از قطعات تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران داخلی سازی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران با اشاره به این که تصفیه خانه فاضلاب جنوب از حدود 15000 قطعه و تجهیزات بهره می برد، گفت: با احتساب 300 هزار یورو از محل بومی سازی تجهیزات در واحدهای 4-1 تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران و 230 هزار یورو از محل بومی سازی تجهیزات در واحدهای 5و6 ، مجموع کاهش ارزبری تجهیزات تصفیه خانه به بیش از 524 هزار یورو می رسد.

گفتنی است کارشناسانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کارگروه بومی سازی قطعات و تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران حضور دارند.

۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.