اخبار

روز جهانی محیط زیست با تاکید بر "مبارزه با آلودگی هوا"

روز جهانی محیط زیست با تاکید بر "مبارزه با آلودگی هوا"
15 خرداد، روز جهانی محیط زیست بود و امسال تمرکز آن بر موضوع آلودگی هوا قرار گرفت.

از سال 1972 میلادی تاکنون " پنجم ژوئن " روز جهانی محیط زیست محسوب می شود که هر سال یک موضوع زیست محیطی را با هدف توجه و افزایش آگاهی عمومی شعار محوری خود قرار می دهد.

 امسال نیز موضوع روز جهانی محیط زیست در سال 2019 با شعار " مبارزه با آلودگی هوا" انتخاب شده که با فراخوان عمومی از همه دولت ها، صنایع، جوامع و شخصیت ها دعوت می کند تا برای به اشتراک گذاشتن تجارب و جستجوی انرژی های تجدیدپذیر، تکنولوژی های سبز و بهبود کیفیت هوای شهرها و مناطق مختلف  به این موضوع بپردازند.

رئیس گروه بهداشت و ایمنی شرکت فاضلاب تهران در این باره گفت: این شرکت نیز در راستای رسالت اجتماعی و خط مشی سازمانی خود و بمنظور به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی پروژه ها، نظارت جدی بر اجرای برنامه های مدیریت محیط زیستی اجرای طرح فاضلاب را دستور کار دارد.  

الهام موحد با اشاره به اینکه شرکت فاضلاب تهران نخستین شرکتی است که در سطح کشور بخشی از انرژی مصرفی خود را از انرژی های تجدید پذیر تامین می کند، گفت:احداث یکی از بزرگترین نیروگاه های بیوگاز جهان به منظور جمع آوری گاز گلخانه ای متان حاصل از فرایند تصفیه فاضلاب خانگی و تولید انرژی حرارتی و برق از آن و همچنین احداث نیروگاه خورشیدی از جمله پروژه های زیست محیطی شرکت فاضلاب است.

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۰

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.