اخبار

برای نخستین بار در سطح کشور

صدور مجوز پیوست سلامت برای تصفیه خانه های فاضلاب شهر تهران

صدور مجوز پیوست سلامت برای تصفیه خانه های فاضلاب شهر تهران
نخستین مجوز استاندارد ملی پیوست سلامت برای تصفیه خانه های فاضلاب شهر تهران در گام نخست مدول های 7و8 تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران صادر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فاضلاب تهران ؛ آیدین تکلیفی مدیر دفتر فنی طی گفتگویی با اعلام این خبر گفت: پیرو مصوبه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور در سال 1392، توسط سازمان برنامه و بودجه تمامی دستگاه‌های اجرایی که طرح های نیروگاهی و پالایشگاهی، طرح های صنایع سنگین، طرح‌های خدماتی مانند تصفیه خانه فاضلاب، طرح‌های کشاورزی، طرح‌های کلان توسعه ای و زیربنایی را در دستور کار دارند باید پیش از اجرای هر پروژه جدید، پیوست سلامت آن را داشته باشند.

وی  در ادامه با بیان اینکه این مصوبه در سال های بعد توسط آبفای کشور به شرکت فاضلاب ابلاغ شد، افزود: بر همین اساس  شرکت فاضلاب در سال 96 با آغاز مطالعات فنی احداث تصفیه خانه های جدید شهر تهران، همزمان موضوع مطالعات پیوست سلامت را با هدف ارائه راهکارهایی برای پیشگیری و جلوگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست، ارائه راهکارهایی برای حفظ طبیعت، نظارت و پایش و جلوگیری از اثرات و پیامدهای استقرار تصفیه خانه فاضلاب از طریق برگزاری مناقصه عمومی و انتخاب مشاور ذیصلاح  در  پروژه های شرکت فاضلاب تهران در سطح شهر تهران آغاز کرد.

تکلیفی در ادامه گفت: شرکت فاضلاب تهران با ارائه گزارش "پیوست سلامت" برای طرح احداث واحدهای 7و8 تصفیه خانه فاضلاب جنوب به دبیرخانه ملی پیوست سلامت در وزارت بهداشت، سرانجام در فروردین ماه امسال توانست برای اولین بار در سطح کشور مجوز استاندارد ملی پیوست سلامت را در بخش تصفیه خانه های فاضلاب، برای مدول های 7و8 تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران دریافت نماید.

به گفته مدیر دفتر فنی شرکت فاضلاب اخذ مجوز مذکور برای سایر تصفیه خانه های فاضلاب تهران نظیر تصفیه خانه فاضلاب غرب، تصفیه خانه فاضلاب شوش، تصفیه خانه فاضلاب جنوب غربی و ... نیز در دستور کار شرکت فاضلاب تهران قرار دارد.

گفتنی است با توجه به اهمیت مسائل مرتبط با سلامتی یک پروژه توسعه‌ای، سازمان بهداشت جهانی در سال 2003 موضوع پیوست سلامت(بررسی ابعاد یک پروژه از سه بعد سلامت جسم، روان و اجتماعی) را برای کشورها مطرح کرده است.

 

۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.