اخبار

معاون شرکت فاضلاب تهران خبر داد:

تشکیل کارگروه بومی‌سازی تجهیزات نیروگاهی در تصفیه خانه فاضلاب جنوب

تشکیل کارگروه بومی‌سازی تجهیزات نیروگاهی در تصفیه خانه فاضلاب جنوب
معاون بهره برداری شرکت فاضلاب تهران با اشاره به تشکیل کارگروه بومی سازی تجهیزات و قطعات مولد های بیوگاز تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران گفت: شرکت فاضلاب به منظور بهره گیری حداکثری از ظرفیت صنایع داخلی، توجه به شرکت‌های دانش بنیان در عرصه تولید و خدمات و صرفه جویی در هزینه‌های بهره برداری به سمت بومی سازی تجهیزات می رود.

عباسعلی مصرزاده با اشاره به حضور فعال برخی شرکت های تولیدی و دانش بنیان در صنعت فاضلاب کشور، گفت: با توجه به اینکه بزرگترین نیروگاه های بیوگاز حاصل از فرآیند تصفیه فاضلاب در سطح جهان توسط شرکت فاضلاب تهران و در محل تصفیه خانه جنوب در دست بهره برداری است، موضوع استفاده از تولیدات بخش خصوصی و دولتی و بومی سازی تجهیزات نیروگاه بیوگاز و در نهایت عدم وابستگی این بخش از صنعت به خارج از کشور در اولویت کاری شرکت فاضلاب قرار گرفته است.

وی همچنین در ارتباط با شیوه‌های ارتباط با سازندگان و تولیدکنندگان داخلی بیان داشت: ضمن انتشار فراخوان در اسفند ماه سال 97، در حال حاضر شناسایی صاحبان صنایع، شرکت های دانش بنیان، صنعتگران و شرکت های خدماتی مرتبط با تولید قطعات و همچنین بهینه سازی فرآیند ها در بخش نیروگاهی در دست انجام است.

به گفته مصرزاده این کارگروه با عضویت نمایندگانی از شرکت آب و فاضلاب استان تهران، شرکت فاضلاب تهران،دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز پژوهشی فعال در زمنیه صنعت فاضلاب تشکیل خواهد شد.

شرکت فاضلاب تهران علاوه بر نیروگاه تصفیه خانه جنوب که تنها نیروگاه فعال بیوگاز (ناشی از هضم بی هوازی)  در سطح کشور است برنامه ریزی هایی برای توسعه نیروگاه های بیوگاز و تولید سالانه ۲۰۰ گیگاوات انرژی الکتریکی و ۷۰۰ تراژول انرژی حرارتی را در اولویت کاری خود دارد.

 

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۱۵

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.