اخبار

حفاری و حفاظت 3 کیلومتر از تونل فاضلابرو "کمیل"

حفاری و حفاظت 3 کیلومتر از تونل فاضلابرو "کمیل"
تونل بتنی فاضلابروی خیابان امام خمینی- کمیل برای جمع آوری و انتقال فاضلاب مناطق 9، 10 و 11 تهران، در مسیر خیابان های کمیل ، رودکی و امام خمینی(ره) در منطقه 10به طور کامل حفاری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فاضلاب تهران مهندس اصغر ریاضتی، مدیر عامل این شرکتبا اعلام این خبر گفت: پروژه فوق فاضلاب مناطق غرب و مرکزی تهران را جمع آوری می کند و این خط از میدان حر آغاز و با عبور از خیابان های امام خمینی، رودکی، خیابان کمیل، خیابان هرمزان و سی متری جی به ابتدای تونل غرب تهران واقع در تقاطع بزرگراه آیت ا... سعیدی متصل می‌شود.

وی تصریح کرد: ساخت و احداث تونل بتنی فوق با طول تقریبی 3/5 کیلومتر با مقطع تخم مرغی وارونه و قطر حدود 2 متر به صورت تونلی در عمق 14 متری زمین با روش سنتی، حفاری و به صورت لاینینگ اجرا می شود.

مهندس ریاضتی در خصوص پیشرفت عملیات اجرایی و فعالیت های صورت گرفته در این پروژه اظهار داشت: محافظت بتن لاینینگ توسط پوشش پلی اوریا انجام می گیرد و در حال حاضر حفاری و حفاظت تونل در خیابان کمیل و رودکی به طول تقریبی 3 کیلومتر کامل شده است و همچنین لاینینگ تونل در خیابان کمیل حد فاصل هرمزان تا کارون به طول تقریبی 1 کیلومتر نیز به اتمام رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: در اجرای این پروژه 49 هزار متر مکعب حفاری، 17 هزار متر مکعب بتن ریزی انجام می شود که در حال حاضر 31 درصد از عملیات اجرایی آن تکمیل شده است.

مهندس اصغر ریاضتی در ادامه به ساخت 34 منهول بتنی در این پروژه اشاره کرد و تصریح کرد: لاینینگ منهول های 26 در تقاطع کمیل- شاه محمدی، منهول 25 در تقاطع کمیل- قلیچ خانی، منهول 24 در تقاطع کمیل-سبحانی، منهول 21 در تقاطع جیحون و کمیل نیز به طور کامل انجام شده است و همچنین حفاظت منهول ها در خیابان کمیل، رودکی و امام خمینی به پایان رسیده است.

وی در خصوص حجم دبی عبوری و جمعیت تحت پوشش این خط تصریح کرد: اجرای این خط انتقال و تونل بتنی با پوشش جمعیتی حدود یک میلیون نفر، فاضلاب بخشی از مناطق تهران را به مساحت 5 هزار هکتار به تصفیه‌خانه غربی منتقل می‌کند و قادر خواهد بود دبی حداکثر 6/6 متر مکعب در ثانیه را انتقال دهد.

مهندس ریاضتی برآورد ریالی این پروژه را بیش از 330 میلیارد ریال عنوان و زمان اتمام این طرح را براساس برنامه ریزی های صورت گرفته خرداد ماه سال آینده اعلام کرد.

۱۳ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۶

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.