اخبار

مدیر دفتر تجهیز منابع مالی شرکت فاضلاب تهران:

بخشی از پساب تصفیه خانه فاضلاب شهرک غرب به شهرداری و برج میلاد واگذار می شود

بخشی از پساب تصفیه خانه فاضلاب شهرک غرب به شهرداری و برج میلاد واگذار می شود
مدیر دفتر تجهیز منابع مالی و توسعه مشارکت شرکت فاضلاب تهران با اشاره به واگذاری پساب تصفیه خانه فاضلاب شهرک غرب گفت: برپایه قرارداد واگذاری پساب، سالانه 5 میلیون متر مکعب پساب به شهرداری منطقه 2 و برج میلاد تحویل داده می شود.

مینا رفعتی با اشاره به اینکه قرارداد واگذاری پساب تصفیه خانه فاضلاب شهرک غرب به مدت 15 سال تعیین شده است، افزود: ظرفیت تقریبی واگذاری پساب این تصفیه خانه سالانه حدود 4 میلیون مترمکعب پساب به شهرداری منطقه 2و یک میلیون متر مکعب به برج میلاد؛ مطابق با استاندارد مصارف فضای سبز و آبیاری مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست کشور، پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه پیش از این تامین آب مصرفی مورد نیاز فضای سبز منطقه 2 شهرداری و برج میلاد از طریق آب چاه بوده است، گفت: بر پایه قرارداد فیمابین از شهریورماه سال 1396 تا کنون بیش از پانصد هزار متر مکعب پساب به برج میلاد و بیش از دو میلیون متر مکعب پساب به شهرداری منطقه دو تحویل داده شده و با اجرای طرح "واگذاری پساب" این حجم از آب برداشتی از چاه ها کاسته و به شبکه آب شهری بازگردانده می شود.

به گفته رفعتی با توجه به محدودیت منابع آبی در کشور و کاهش حجم آب سفره های زیرزمینی و از دیگر سو افزایش جمعیت و رشد روز افزون مصرف آب در بخش های شرب، کشاورزی و صنعت استفاده از راهکارهای تجدید منابع آبی و مدیریت مصرف آب ضروری خواهد بود.

مدیر دفتر تجهیز منابع مالی و توسعه مشارکت شرکت فاضلاب تهران تاکید کرد: شرکت فاضلاب امکان تخصیص پساب تصفیه خانه های محلی ازجمله تصفیه خانه های شهرک محلاتی، صاحبقرانیه، قیطریه، زرگنده، اکباتان و شهرک غرب براساس حجم موجود؛ برای متقاضیان استفاده از پساب،  در محدوده های قابل واگذاری را داراست. 

۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.