اخبار

بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از تصفیه خانه جنوب تهران

بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از تصفیه خانه جنوب تهران
جمعی از اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ازتصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران بازدید کردند.

 

در این بازدید که محمدرضا بختیاری، مدیرعامل آبفای تهران حضور داشتند، احمدعلی کیخا، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و نمایندگان از قسمت‌های مختلف تصفیه‌خانه جنوب تهران بازدید کردند.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران گفت: برای تکمیل طرح فاضلاب تهران ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

احمدعلی کیخا افزود: یکی از وظایف و مأموریت‌های مهم کمسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی اطلاع از وضعیت بخش‌های آب، کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی کشور است؛ استان تهران با چالش‌های مختلفی در این زمینه مواجه است که لازم است با بازدیدهای مختلف تصمیمات مورد نیاز و مهم گرفته شود.

کیخا تاکید کرد: با وجود تلاش‌های شرکت آب و فاضلاب استان تهران، حدود ۶۰ درصد فاضلاب‌ تهران جمع‌آوری می‌شود و برای راه‌اندازی و تکمیل آن باید اعتبار موردنیازش تامین شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با بودجه‌‌های کنونی طرح فاضلاب تهران، تکمیل آن امکان‌پذیر نیست، تصریح کرد: شهرداری، مردم، مجلس و دولت باید با هم موضوع فاضلاب تهران را مدیریت و حل کنند.

تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران، به عنوان یکی از پیشرفته‌‌ترین تصفیه‌خانه فاضلاب کشور در مجموع برای 8 واحد، هر واحد به ظرفیت 525 هزار نفر تعریف شده و در حال حاضر 6 واحد از آن احداث و به بهره برداری رسیده است و  جمعیتی در حدود 3 میلیون و 150 هزار نفر را تحت پوشش قرارداده است

۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۴۷

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.